FurMark(x64) 2.3.0.0 - score ID: 2629304
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 16:51:21 |
| SCORE | 4738 |
|---|
| FPS | 79 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 4.6.0 NVIDIA 591.86 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13650HX |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-28A0 - SUB: 1EC9-1A09 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 89 °C |
|---|
| core clock | min: 1456 MHz - max: 2340 MHz |
|---|
| max power | 88 W |
|---|