FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2629300
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 16:49:45 |
| SCORE | 9759 |
|---|
| FPS | 162 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-9900 CPU @ 3.10GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2488 - SUB: 1458-404C - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 1680 MHz - max: 1816 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (270 W) |
|---|
| GPU1 | Intel(R) UHD Graphics 630 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-3E98 - SUB: 1028-871 - REV: 2 |
|---|