FurMark(x64) 2.3.0.0 - score ID: 2629294
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 16:47:53 |
| SCORE | 6411 |
|---|
| FPS | 107 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 4.6.0 NVIDIA 581.57 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-13600KF |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22621 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1462-E130 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 581.57 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 79 °C |
|---|
| core clock | min: 2026 MHz - max: 2730 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (286 W) |
|---|
| GPU1 | LuminonCore IDDCX Adapter |
|---|
| PCI IDs | DEV: 112D559-110D5559 - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|