FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2629289
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 16:45:49 |
| SCORE | 3387 |
|---|
| FPS | 56 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2680 v4 @ 2.40GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1C02 - SUB: 10DE-1C02 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 70 °C |
|---|
| core clock | min: 1506 MHz - max: 1658 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (123 W) |
|---|