FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2629278
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 16:42:55 |
| SCORE | 14184 |
|---|
| FPS | 236 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.21 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14700KF |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 1043-8974 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1830 MHz - max: 2520 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (220 W) |
|---|