FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2629260
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 16:36:06 |
| SCORE | 3611 |
|---|
| FPS | 61 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2666 v3 @ 2.90GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19044 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 3070 Ti AMP Holo 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 19DA-1653 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 450 MHz - max: 1830 MHz |
|---|
| max power | 92 % TDP (205 W) |
|---|