FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2629252
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 16:34:05 |
| SCORE | 4783 |
|---|
| FPS | 79 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 1462-C75A - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1650 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (126 W) |
|---|