FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2629237
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 16:30:28 |
| SCORE | 3436 |
|---|
| FPS | 57 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1230 v3 @ 3.30GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22000 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1C02 - SUB: 1462-3287 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 1544 MHz - max: 1760 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP (123 W) |
|---|