FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2629225
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 16:28:03 |
| SCORE | 3543 |
|---|
| FPS | 59 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-3770K CPU @ 3.50GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1C03 - SUB: 19DA-1438 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 1506 MHz - max: 1658 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (122 W) |
|---|
| GPU1 | Intel(R) HD Graphics 4000 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-162 - SUB: 1849-162 - REV: 9 |
|---|