FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2629222
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 16:27:08 |
| SCORE | 6560 |
|---|
| FPS | 109 |
|---|
| 3D Renderer | Intel(R) Arc(TM) A770 Graphics |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 - Build 32.0.101.8737 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-7920X CPU @ 2.90GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Arc(TM) A770 Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-56A0 - SUB: 1EF7-1307 - REV: 8 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.8737 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 63 °C |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 2200 MHz |
|---|
| max power | 207 W |
|---|