FurMark(x64) 2.5.0.0 - score ID: 2629209
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 16:23:13 |
| SCORE | 6961 |
|---|
| FPS | 115 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 4.6.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7745HX with Radeon Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2860 - SUB: 17AA-3C55 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 87 °C |
|---|
| core clock | min: 1606 MHz - max: 2536 MHz |
|---|
| max power | 141 W |
|---|