FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623788
FurMark (GL) Submitted by Hazem on May 11, 2026 @ 02:01:23 |
| SCORE | 4702 |
|---|
| FPS | 78 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-8500 CPU @ 3.00GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22000 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 1458-407D - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1710 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (126 W) |
|---|