
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623748
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 11, 2026 @ 01:35:25 | | SCORE | 5354 |
|---|
| FPS | 89 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-8600K CPU @ 3.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | EVGA GTX 1070 FTW |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 3842-6276 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 61 °C |
|---|
| core clock | min: 1608 MHz - max: 1950 MHz |
|---|
| max power | 117 % TDP (217 W) |
|---|
|