FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623711
FurMark (GL) Submitted by nini on May 11, 2026 @ 01:14:15 |
| SCORE | 16278 |
|---|
| FPS | 270 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 6800 XT |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 Core Profile Context 26.5.1.260407 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 5900X 12-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | SAPPHIRE RX 6800 XT Nitro 16G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-73BF - SUB: 1DA2-E438 - REV: C1 |
|---|
| graphics driver | AMD Software: Adrenalin Edition 26.5.1 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 63 °C |
|---|
| max hotspot temperature | 81 °C |
|---|
| core clock | min: 15 MHz - max: 1943 MHz |
|---|
| max power | 248 W |
|---|