FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623539
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 10, 2026 @ 23:25:53 |
| SCORE | 4705 |
|---|
| FPS | 78 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2182 - SUB: 10DE-2182 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 1500 MHz - max: 1636 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (122 W) |
|---|