FurMark(x64) 2.3.0.0 - score ID: 255516
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Aug 3, 2024 @ 08:58:12 |
| SCORE | 7473 |
|---|
| FPS | 124 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 4.6.0 NVIDIA 560.70 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen AI 9 HX 370 w/ Radeon 890M |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2860 - SUB: 1043-1E83 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.70 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 87 °C |
|---|
| core clock | min: 1606 MHz - max: 2550 MHz |
|---|
| max power | 84 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) 890M Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-150E - SUB: 1043-1E83 - REV: C1 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 66 W |
|---|