FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2546275
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 20, 2026 @ 08:02:23 |
| SCORE | 3756 |
|---|
| FPS | 62 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700KF |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19044 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1C03 - SUB: 1462-3281 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 63 °C |
|---|
| core clock | min: 1570 MHz - max: 1810 MHz |
|---|
| max power | 66 % TDP (132 W) |
|---|