
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2546272
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 20, 2026 @ 07:59:55 | | SCORE | 3942 |
|---|
| FPS | 65 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 970/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-3770K CPU @ 3.50GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 970 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-13C2 - SUB: 3842-3978 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 77 °C |
|---|
| core clock | min: 1178 MHz - max: 1342 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (203 W) |
|---|
|