
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2546245
FurMark (GL) Submitted by Ming on Apr 20, 2026 @ 07:45:59 | | SCORE | 8985 |
|---|
| FPS | 149 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.21 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1270 V2 @ 3.50GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 10DE-2484 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 1486 MHz - max: 1726 MHz |
|---|
| max power | 100 % TDP (213 W) |
|---|
|