FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2546215
FurMark (GL) Submitted by giorken on Apr 20, 2026 @ 07:25:45 |
| SCORE | 10178 |
|---|
| FPS | 169 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.21 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 5600XT 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | MSI RTX 3070 Gamming X Trio 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 1462-3903 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 53 °C |
|---|
| core clock | min: 1696 MHz - max: 1830 MHz |
|---|
| max power | 107 % TDP (250 W) |
|---|