FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2546185
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 20, 2026 @ 07:05:09 |
| SCORE | 4386 |
|---|
| FPS | 72 |
|---|
| 3D Renderer | GeForce GTX 690/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 388.13 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-4590 CPU @ 3.30GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | GeForce GTX 690 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1188 - SUB: 10DE-95B - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 388.13 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 90 °C |
|---|
| core clock | min: 902 MHz - max: 915 MHz |
|---|
| max power | 125 % TDP |
|---|
| GPU1 | GeForce GTX 690 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1188 - SUB: 10DE-95B - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 915 MHz - max: 915 MHz |
|---|
| max power | 119 % TDP |
|---|