FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2546173
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 20, 2026 @ 06:58:00 |
| SCORE | 3053 |
|---|
| FPS | 50 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-6700 CPU @ 3.40GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1C02 - SUB: 196E-11D8 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 96 % |
|---|
| max core temperature | 88 °C |
|---|
| core clock | min: 1506 MHz - max: 1582 MHz |
|---|
| max power | 98 % TDP (119 W) |
|---|
| GPU1 | Intel(R) HD Graphics 530 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-1912 - SUB: 1028-7A1 - REV: 6 |
|---|