FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2475217
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 2, 2026 @ 10:44:48 |
| SCORE | 12521 |
|---|
| FPS | 207 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 19DA-5696 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 97 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 2596 MHz - max: 2790 MHz |
|---|
| max power | 108 % TDP (301 W) |
|---|