FurMark(x64) 2.7.0.0 - score ID: 2475208
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 2, 2026 @ 10:42:08 |
| SCORE | 12774 |
|---|
| FPS | 213 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 4.6.0 NVIDIA 595.79 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11600K @ 3.90GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 4070 Ti AMP Extreme Airo 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 19DA-1698 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.79 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 2446 MHz - max: 2730 MHz |
|---|
| max power | 107 % TDP (286 W) |
|---|