FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2475170
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 2, 2026 @ 10:25:26 |
| SCORE | 3192 |
|---|
| FPS | 53 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.86 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 5600 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 1043-878A - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1590 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (127 W) |
|---|