FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2475164
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 2, 2026 @ 10:23:47 |
| SCORE | 11945 |
|---|
| FPS | 198 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-13400F |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | MSI RTX 4070 Ventus 3X 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2786 - SUB: 1462-5137 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 2340 MHz - max: 2506 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (200 W) |
|---|