FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2475142
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 2, 2026 @ 10:09:38 |
| SCORE | 4534 |
|---|
| FPS | 74 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 581.80 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 28000 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1BA1 - SUB: 1558-65A1 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 81 °C |
|---|
| core clock | min: 1253 MHz - max: 1443 MHz |
|---|
| max power | 124 W |
|---|
| GPU1 | Intel(R) HD Graphics 630 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-591B - SUB: 1558-65A1 - REV: 4 |
|---|