FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2529917
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 16, 2026 @ 02:00:47 |
| SCORE | 1777 |
|---|
| FPS | 29 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 9950X 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1043-88A7 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 52 °C |
|---|
| core clock | min: 2760 MHz - max: 2850 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (284 W) |
|---|
| GPU1 | Parsec Virtual Display Adapter |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1CEE5-110D5559 - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|