FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2501866
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 8, 2026 @ 20:05:30 |
| SCORE | 2679 |
|---|
| FPS | 44 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C02 - SUB: 1771-2096 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 51 °C |
|---|
| core clock | min: 2738 MHz - max: 3248 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (360 W) |
|---|
| GPU1 | GIGABYTE RTX 3070 Ti Gaming OC 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 1458-408F - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| max core temperature | 13 °C |
|---|
| core clock | min: 1830 MHz - max: 1830 MHz |
|---|
| max power | 23 % TDP (72 W) |
|---|