FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2493849
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 6, 2026 @ 18:20:32 |
| SCORE | 1721 |
|---|
| FPS | 28 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.312 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1458-4100 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 581.08 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 2640 MHz - max: 2806 MHz |
|---|
| max power | 111 % TDP (269 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1458-D000 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 65 W |
|---|