
|
FurMark(x64) 2.3.0.0 - score ID: 2486544
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 4, 2026 @ 22:39:51 | | SCORE | 3028 |
|---|
| FPS | 50 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-7700K CPU @ 4.20GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 1043-8987 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 2476 MHz - max: 2626 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (285 W) |
|---|
|