FurMark(x64) 2.7.0.0 - score ID: 2470105
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Mar 31, 2026 @ 23:49:28 |
| SCORE | 2057 |
|---|
| FPS | 34 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700 |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1462-7D96 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6987 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 33 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C05 - SUB: 1043-89F6 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 70 °C |
|---|
| core clock | min: 2572 MHz - max: 2828 MHz |
|---|
| max power | 109 % TDP |
|---|