
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623779
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 11, 2026 @ 01:55:39 | | SCORE | 3669 |
|---|
| FPS | 61 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 572.60 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2680 v4 @ 2.40GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | EVGA GTX 1070 FTW |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 3842-6276 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 572.60 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 82 °C |
|---|
| core clock | min: 1608 MHz - max: 1874 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (189 W) |
|---|
|