FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623761
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 11, 2026 @ 01:41:53 |
| SCORE | 9966 |
|---|
| FPS | 165 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) Ultra 7 270K Plus |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-7D67 - SUB: 1458-D000 - REV: 6 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6129 |
|---|
| max core usage | 6 % |
|---|
| core clock | min: 2000 MHz - max: 2000 MHz |
|---|
| max power | 65 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2786 - SUB: 1462-E131 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 60 °C |
|---|
| core clock | min: 2340 MHz - max: 2610 MHz |
|---|
| max power | 105 % TDP |
|---|