FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623597
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 11, 2026 @ 00:07:54 |
| SCORE | 12910 |
|---|
| FPS | 215 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 572.70 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-14600KF |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RTX 4070 Ti Gaming OC 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1458-40C6 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 572.70 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 87 °C |
|---|
| core clock | min: 2310 MHz - max: 2640 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP (285 W) |
|---|