FurMark(x64) 2.7.0.0 - score ID: 2623519
FurMark (GL) Submitted by elmooulu on May 10, 2026 @ 23:16:20 |
| SCORE | 16321 |
|---|
| FPS | 271 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 4.6.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C02 - SUB: 1462-5315 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 95 % |
|---|
| max core temperature | 74 °C |
|---|
| core clock | min: 1756 MHz - max: 3098 MHz |
|---|
| max power | 118 % TDP (403 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1462-7E26 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 63 W |
|---|