FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623336
FurMark (GL) Submitted by Sawasz on May 10, 2026 @ 21:55:27 |
| SCORE | 14208 |
|---|
| FPS | 235 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4090/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 7950X3D 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RTX 4090 Gaming OC 24G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2684 - SUB: 1458-40BF - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 69 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 2536 MHz - max: 2716 MHz |
|---|
| max power | 84 % TDP (376 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1043-8877 - REV: C9 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 64 W |
|---|