FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623284
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 10, 2026 @ 21:39:46 |
| SCORE | 6782 |
|---|
| FPS | 113 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.44 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2666 v3 @ 2.90GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 3070 Twin Edge OC 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 19DA-2617 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.44 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1740 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (220 W) |
|---|