FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623212
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 10, 2026 @ 21:17:27 |
| SCORE | 13190 |
|---|
| FPS | 219 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-12600KF |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | MSI RTX 4070 Ti Gaming X 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1462-5132 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 2430 MHz - max: 2746 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (287 W) |
|---|