FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623202
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 10, 2026 @ 21:13:25 |
| SCORE | 11144 |
|---|
| FPS | 185 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 4070 SUPER Trinity 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 19DA-5710 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 1876 MHz - max: 2490 MHz |
|---|
| max power | 114 % TDP (245 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1849-364E - REV: C5 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 115 W |
|---|