FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623090
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 10, 2026 @ 20:34:53 |
| SCORE | 10074 |
|---|
| FPS | 168 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-8700K CPU @ 3.70GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 1043-899E - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 1666 MHz - max: 2520 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (220 W) |
|---|
| GPU1 | Intel(R) UHD Graphics 630 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-3E92 - SUB: 1043-8694 |
|---|