FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2622198
FurMark (VK) Submitted by 1660 on May 10, 2026 @ 16:12:15 |
| SCORE | 3581 |
|---|
| FPS | 60 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @ 2.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2191 - SUB: 1028-8EA - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.76 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 66 °C |
|---|
| core clock | min: 480 MHz - max: 1456 MHz |
|---|
| max power | 79 W |
|---|
| GPU1 | Intel(R) UHD Graphics 630 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-3E9B - SUB: 1028-8EA |
|---|