FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2620776
FurMark (VK) Submitted by AMD9070RXDEG2 on May 10, 2026 @ 09:19:01 |
| SCORE | 14675 |
|---|
| FPS | 245 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 9070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.344 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 7940HS w/ Radeon 780M Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | AMD Radeon RX 9070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-7550 - SUB: 1458-2425 - REV: C3 |
|---|
| graphics driver | AMD Software: Adrenalin Edition 26.3.1 |
|---|
| max core usage | 97 % |
|---|
| max core temperature | 51 °C |
|---|
| max hotspot temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 1103 MHz - max: 2512 MHz |
|---|
| max power | 250 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon 780M Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-15BF - SUB: 1F4C-B002 - REV: C1 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 800 MHz - max: 800 MHz |
|---|
| max power | 31 W |
|---|