FurMark ROG 2.10.2.0 - score ID: 2618639
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 9, 2026 @ 18:35:49 | | SCORE | 13844 |
|---|
| FPS | 230 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) Ultra 7 270K Plus |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | Intel(R) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-7D67 - SUB: 1043-88EF - REV: 6 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.8425 |
|---|
| max core usage | 5 % |
|---|
| core clock | min: 2000 MHz - max: 2000 MHz |
|---|
| GPU1 | ASUS RTX 5080 TUF OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C02 - SUB: 1043-89D7 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 94 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 2686 MHz - max: 2752 MHz |
|---|
| max power | 98 % TDP |
|---|
|