FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2618377
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on May 9, 2026 @ 17:23:48 |
| SCORE | 1308 |
|---|
| FPS | 21 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 4800H with Radeon Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2191 - SUB: 1043-16FF - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1456 MHz - max: 1650 MHz |
|---|
| max power | 83 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-1636 - SUB: 1043-16FF - REV: C6 |
|---|
| max core usage | 3 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 400 MHz - max: 1600 MHz |
|---|