
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2617829
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 9, 2026 @ 14:57:36 | | SCORE | 5311 |
|---|
| FPS | 88 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-10700 CPU @ 2.90GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2182 - SUB: 1043-8854 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 70 °C |
|---|
| core clock | min: 1500 MHz - max: 1696 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (126 W) |
|---|
|