FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2617373
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 9, 2026 @ 12:35:29 |
| SCORE | 5131 |
|---|
| FPS | 85 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 3950X 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 5070 SOLID |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2F04 - SUB: 19DA-1764 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.79 |
|---|
| max core usage | 93 % |
|---|
| max core temperature | 39 °C |
|---|
| core clock | min: 2700 MHz - max: 2932 MHz |
|---|
| max power | 18 % TDP (44 W) |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2208 - SUB: 196E-1384 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 916 MHz - max: 1666 MHz |
|---|
| max power | 70 % TDP (238 W) |
|---|