FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2616897
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on May 9, 2026 @ 10:10:31 |
| SCORE | 1037 |
|---|
| FPS | 17 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti with Max-Q Design |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @ 2.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti with Max-Q Design |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2191 - SUB: 1028-949 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1140 MHz - max: 1380 MHz |
|---|
| max power | 59 W |
|---|
| GPU1 | Intel(R) UHD Graphics 630 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-3E9B - SUB: 1028-949 |
|---|