FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2615113
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on May 8, 2026 @ 20:08:02 |
| SCORE | 1800 |
|---|
| FPS | 29 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 8945HS w/ Radeon 780M Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2860 - SUB: 1043-1B13 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 65 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1606 MHz - max: 2446 MHz |
|---|
| max power | 73 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon 780M Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-1900 - SUB: 1043-1B13 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 5 % |
|---|
| core clock | min: 800 MHz - max: 800 MHz |
|---|
| max power | 7 W |
|---|