FurMark(x64) 2.9.0.0 - score ID: 2615070
FurMark (VK) Submitted by FallKiiro on May 8, 2026 @ 19:53:51 |
| SCORE | 4782 |
|---|
| FPS | 79 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen AI 9 HX 370 w/ Radeon 890M |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-28E0 - SUB: 1043-3798 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 1680 MHz - max: 1890 MHz |
|---|
| max power | 65 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) 890M Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-150E - SUB: 1043-3798 - REV: C1 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 647 MHz |
|---|
| max power | 31 W |
|---|